Kirpik Lifting

Kirpik Lifting

‘Kirpik Lifting’ kelime anlamı olarak kirpikleri kaldırmak anlamına gelir. Kendi kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun hale gelmesini sağlamak ve rimelsiz bile daha canlı bakışlar elde etmek için yapılır. Kirpik Lifting, kirpik permasından farklı bir işlemdir. Kirpiklerin özel bir teknik ile, permadaki gibi yoğun kimyasallar kullanılmadan, daha uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir. Kirpiklere zarar veren perma işleminin aksine kirpiklere yapılan keratin bakımıyla kirpikleriniz hiç olmadığı kadar gürleşir ve uzar.

 

Sonuç; Daha uzun, daha dolgun kirpikler ve muhteşem kıvrımlar.

 

KİRPİK LİFTİNG KİMLERE YAPILMALI?

 

Çok hassas ve alerjik gözlere sahip kişiler de dahi rahatlıkla uygulanabilir. Bu tip gözlere sahip olan kişiler gözlerini sıkça ovuştururlar, hatta en kaliteli ve organik içerikli makyaj malzemesini dahi kullanırken gözleri sulanır ve kızarır. Kirpik lifting uygulamasında ise rimele gerek duyulmadığı için mevcut kirpikler kendiliğinden daha kıvrık ve dolgun gözükür.  Sonrasında da hiçbir ilave ürün kullanımına gerek kalmayacağından hassas ve alerjik gözler için en ideal çözümdür.

 

Son dönemde oldukça moda olan 3D İpek kirpik uygulaması yaptıran ve uzun süre kullanan kişilerin belli zamanlarda ipek kirpiklerini çıkarttırması ve kirpiklerini dinlendirmesi önerilir. Bu zaman aralığı 3D ipek kirpik yoğunluğuna gözü alışmış kişiler için oldukça zor bir dönemdir. Kendi kirpiklerin üzerinde sürekli ipek kirpiğin ve yapıştırıcının ağırlığı olduğu için, kendi kirpikleriniz mevcut kıvrımlarını kaybedip daha da düzleşirler. Bu gibi durumlarda Kirpik lifting uygulaması hayat kurtaran bir işlemdir. Kirpik lifting işlemi sonrasında istediğiniz zaman tekrar ipek kirpik uygulaması yaptırabilirsiniz.

 

KİRPİK LİFTİNG NASIL UYGULANIR?

 

Kirpik perması ile kıyaslandığında çok daha kapsamlı, kullanılan malzemenin içeriği çok daha temiz olan bu işlem dayanıklılık yönünden de daha uzundur. Kirpik Lifting tekniğinde eski tip bigudiler yerine Patch adı verilen silikon yarım ay şeklinde bir zemin kullanılır. İşlem sırasında dilerseniz gözlerinizi yarı açık tutabilirsiniz. Kirpik liftingde kullanılan malzemelerin cildiniz ile teması yoktur sadece kirpik üzerine uygulanır. Bu da ciltte herhangi bir hassasiyete yol açmasını engeller.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Kirpik Perması ile Kirpik Lifting arasındaki fark nedir?

 

-Kirpik permasında bigudi denilen eski tip malzemeler kullanılır. Bigudi üzerine kirpikleriniz daha zor yapışır ve işlemden sonra bigudiden ayrılırken kirpiklerinizin bir kısmı bigudi üzerinde kalabilir, bigudi tam yuvarlak bir şekle sahip olduğu için kirpikleriniz istediğiniz kıvrımı almayabilir. Kirpik Lifting işleminde bigudi yerine yapıştırıcıdan kolaylıkla ayrılan patchler kullanılır.

 

-Kirpik permasında kıvırma işlemini sağlayan, saçta da kullanılan perma solüsyonudur ve bilindiği üzere yoğun kimyasal içerir. Kokusundan da anlaşılacağı üzere içerdiği kimyasallar bazen kirpiklerin incelip kopmasına sebep olur. Kirpik Lifting işleminde ise kullanılan ürün besleyici keratin bakımı ürünüdür. Kirpikleriniz asla zarar görmediği gibi zamanla daha sağlıklı ve uzun hale gelir.

 

Kirpiklerime ya da gözlerime herhangi bir zararı var mıdır?

 

Kirpiklerinize ya da gözlerinize herhangi bir zararı yoktur.

 

Kirpik Lifting (kirpik bakımı ya da kirpik gürleştirme) yöntemi ne kadar kalıcıdır?

 

Kirpik Lifting işleminden sonra rimel kullanmaya ihtiyaç duymazsanız 3 aya kadar kullanırsınız. Her gün rimel sürüp temizlenen kirpiklerde ise minimum 2 ay rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

İlk uygulamadan sonra bir dahaki uygulamayı ne zaman yaptırabilirim?

 

ilk uygulamadan sonra yaklaşık 1,5 ay sonra kirpikler yavaş yavaş inmeye başlar. Eğer ilk uygulama yapıldığı zamanki gibi net bir kıvrıklık istiyorsanız 1,5 ya sonra yaptıracağınız 2. Kirpik lifting uygulaması ile işlemin dayanıklılığı ve kalıcılığını daha da arttırabilirsiniz. Onun dışında 3 ayda bir kirpikler eski haline döndükçe rahatlıkla uygulanabilir. Hiçbir zararı yoktur.

 

Uygulamadan sonra nelere dikkat edilmesi gerekir?

 

Kirpik Lifting yaptırdıktan sonra yağ bazlı makyaj temizleme ürünlerini mümkün olduğu kadar kullanmaktan kaçınmak kalıcılığını korumak için önemlidir. İlk 12 saat su değdirilmemelidir. 12 saat sonra günlük rutininize dönebilirsiniz. Rimel, maskara kullanımı, makyaj temizleyiciler, lens kullanımı, göz damlası kullanımı gibi durumlar işlemi etkilemez.

 

Bu uygulamayı kendim yapabilir miyim?

 

Kirpik Lifting işlemi kesinlikle bir uzman tarafından profesyonel bir merkezde yapılmalıdır.

 

Kısa, seyrek ve zayıf kirpiklere uygulama yapılabilir mi?

 

Yapılabilir. Hatta kısa, seyrek ve zayıf kirpiklerde daha büyük fark görülür, uygulama sayesinde daha gür ve sağlıklı gözükür.

 

Hamile ve emziren anneler de Kirpik Lifting uygulanabilir mi?

 

Gönül rahatlığıyla bu uygulamayı yaptırabilirler.

 

Uygulamadan sonra kirpiklerimde herhangi bir dökülme olur mu?

 

Kesinlikle böyle bir dökülme söz konusu olmayacağı gibi daha gür ve uzun, bakımlı kirpikleriniz olacaktır.

 

Ameliyat geçirmiş, çok hassas, sulanan veya alerjisi olan göze bu uygulama yapılabilir mi?

 

Evet uygulanabilir.

 

Kirpik lifting sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

 

Kirpik Lifting uygulama sonrası 24 saat kirpikler ıslatılmamalıdır! Kirpikler işlem sonrası yapışkan görünebilir, çünkü keratin uygulanmıştır.