Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

 

Cilt Bakımı

Cildimiz vücudumuzun elbisesidir. Bu elbise belli bir süre sonra eskimeye ya da bakımsızlıktan bozulmaya başlar. Özellikle 30’luu yaşlar cilt yaşlanmasının ilk bulgularını verdiği yaşlardır. Cildin hem yaşlanmasını geciktirmek hem de daha iyi görünmesini sağlamak cilde düzenli aralıklarla yapılan cilt bakımı ile sağlanır.

 

Cildimiz çevresel etkenler ve ciltteki sekresyonlar nedeniyle yıpranır. Zamanla cildin hava almasını sağlayan gözenekler tıkanır, ciltte siyah noktalar ve tıkaçlar oluşur. Cilt mat bir görünüm kazanır ve cansızlaşır. Özellikle cildi yağlı olan ya da akneli cilde sahip kişilerde bu süreç daha hızlıdır.

 

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Cildin oksijenlenmesini ve beslenmesini aktive etmek için cildin üstündeki ölü tabakanın ve cilt gözeneklerini tıkayan sebumların ciltten temizlenmesi gerekir. Bu sayede cilt daha canlı ve güzel bir görünüm kazanır.

 

Herkes zaten kendi cildine bakım yapar ya da bir güzellik salonunda cilt bakımı yaptırabilir. Ama profesyonel uygulanan cilt bakımı hem cildin daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlar hem de cildin yaşlanma sürecini engeller ve geciktirir. Çünkü kullanılan ürünler ve cihazlar cildin derin tabakalarına kadar etki eder ve cildin tam kat fayda sağlamasını sağlar. Profesyonel yapılan bir cilt bakımı en az 1-1.5 saat sürer. Ayda bir kez yapılması cildin canlılığının korunması ve yıpranmasının önlenmesi açısından faydalı olacaktır.

 

Cilt bakımında ilk basamak cilt temizliği ile başlar. Cildin iyi bir oksijenasyonu ve nemlendirilmesi ile devam edilir. Cilde uygulanan peeling ile bakım tamamlanır. İşlem sonrası mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

 

İyi bir cilt bakımı ile elde edilen faydalar;

 

Cildin ölü tabakaları temizlenir,

Cilt gözenekleri açılır ve komedonlar temizlenir,

Cilt nemlendirilir,

Cilt kanlanması ve beslenmesi artar,

Cilt oksijenlenmesi artar,

Peeling ile cilt yenilenir,

Büyüme faktörü ve yenileyici kompleks içeren ürünler cildin yenilenmesini sağlar.

Güzellik merkezinde yapılan düzenli cilt bakımları ile hem cildinizin yıpranmasını önleyebilir hem de daha genç gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 

Cilt bakımını kendimize yapılan ve cildimizin ihtiyacı olan bir uygulama olarak görmek ve cildimizi hem korumak hem de yaşlanmasını geciktirmek için yapılan bir işlem olarak değerlendirmek gerekir. Cilt bakımından sonra ciltte tespit edilen problemler ve terapileri hakkında hasta bilgilendirilmelidir.

 

Rejuvi

Rejuvi Laboratory, Inc. San Francisco’da 1988’de kurulmuştur.

 

Rejuvi Laboratory Inc. sürekli araştırma, gelişim ve üretim kapasitesi olan bir entegre kozmetik laboratuarıdır.

 

Sadece estetisyenlik eğitimi almış uzmanlar ve diğer uzman personel tarafından kullanılır ve tavsiye edilir. USA’da çıkan İsveç’te geliştirilen ve Türkiye’de 100 profesyonel salonla çalışan Rejuvi başarılarıyla adını duyurmaktadır. Rejuvi’nin birinci derecede hedef seçtiği cilt gurubudur.

 

Rejuvi ürünleri hayvansal bileşen, hayvansal test ve yapay kokular içermez. 1988 yılından itibaren modern cilt bakımları ve ekstra bakım teknolojilerini birleştiren son derece profesyonel bir üründür.

 

Rejuvinin Temel Farkları

Rejuvi, sadece AHA bakımı ya da sadece peeling uygulaması değildir. Rejuvihiçbir zaman problemi tek bir ürün ile çözme iddiasında değildir. Bakımların diğerlerinden daha başarılı olmasının sebebi, problemin kaynağına inilmesi ve doğru ürünlerle probleme yönelik çalışmasıdır. Bir arada kullanılan ürünler zaman içinde problemlere ve terapisin ilerleyen basamaklarına göre değiştirilir. Rejuvi’nin diğer ürünlere göre daha hızlı sonuç vermesinin sebebi, aktif maddelerin doğru ve yerinde kullanılmasıdır. Bu aktif ürünler birbirinin etkisini arttırır.

 

AHA kompleksi lipofil bir taşıyıcı içinde AHA’nın bütün üyeleri ile etkili ve güvenli kullanım sağlanır.

A vitamini kompleksi ile hidrofil tabakada da terapi ve sinerjik etki sağlanır.

C vitamini kompleksi ve bioflavanoidler ile sinerjik etki sağlanır.

Laktik asit ve papain ile güçlü ve güvenli soyma işlemi sağlanır.

Kojik asit ile hidro kinonlara alternatif ağartma işlemi sağlanır.

Teofilin C sağladığı mikro sirkülasyonla toksinlerin atılması sağlanır.

Anti Hormon kompleksi ile hormonal aknenin terapisi sağlanır.

Bitkisel Ekstreler cildi dinlendirici ve destekleyici etki sağlanır.

Bütün bu aktif içerikler bir arada kullanılmaktadır. Böylece etkiler güçlendirilmiş olur.

 

 

Rejuvi Ürünleri Kimler İçindir

Çok mat ve kalın ciltler

Akneli ciltler, kistik yumrular

Pigment lekeleri, chloasma ve melasma durumları

Genişlemiş gözenekler

Kuru ve hassas ciltler

Kırışık ciltler

Ameliyat, yara, yanık izleri (scarlar)

Esnekliğini ve formunu kaybetmiş ciltler

Kıl dönmeleri, epilasyon ve ağda sonrası

Klasik cilt bakımı ve genel canlandırma gerektiren ciltler

 

 

Şeker Kürü

İlk seanstan itibaren, cildin en az bir hafta sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Düzenli seanslar yapıldığında devamlı sağlıklı görünüm oluşturur. Çeşitli AHA (Alfa Hidrosi asit) ve BHA (Beta Hidrosi asit)'nın geniş kapsamlı etkilerinden yararlanılır. Cildi pürüzsüzleştirmek, gözenekleri sıkılaştırmak, kırışıkları inceltmek gibi amaçlarda kullanılır.

 

Adı gibi şeker tadında bir bakımdır. Sağlıklı sonuçlar için 6 - 8 seanslık kürler tavsiye edilmektedir. Uygulama sıklığı ise cildin kondisyonuna bağlı olarak 7 - 10 gün olmalıdır.

 

 

Leke Kürü (Whitennig Uygulaması)

Rejuvi Lightening Treatment maksimum potansiyelini muhafaza edebilmesi için hava almadan bir flakon içinde çok değerli "saf ince pudrası" ve birçok antioksidan bir arada içermektedir.

 

Rejuvi whitening uygulaması, sinerjik etkilerinden yararlanmak, cilt rengi ve tonunu düzeltmek, göz çevresindeki esmer halkaları gidermek üzere uygulanan benzersiz bir bakımdır.

 

Bu neden rejuvi leke uygulaması birçok agresif leke terapisine göre çok daha iddialıdır.

 

Sağlıklı sonuçlar için 6 - 8 seanslık kürler tavsiye edilmektedir. Uygulama sıklığı ise cildin kondisyonuna bağlı olarak 7 - 10 gün olmalıdır.

 

Akne (Sivilce) Kürü

Akne uygulaması organik asitler, çinko ve vitaminlerin özel bir kompinasyonu ile aşırı cilt hormonlarını etkili bir şekilde yok eder.Bu çoklu etki yaklaşımı sayesinde Rejuvi akne uygulaması diğer tüm akne uygulamalarına göre daha iddia bir noktada tutar.

 

Rejuvi akne uygulaması Alfa Hidrosi asitler ve ÜRE Beraoksit ve Salisilik asit içeriği ile mikro komedonları ve sivilceleri etkili bir şekilde uzaklaştırır. Ciltte fazla sebum (yağ) üretimi gözeneklerin tıkanmasını, böylelikle akne, sivilce ve komedonların oluşmasına yol açmaktadır.

 

Sağlıklı sonuçlar için 6 - 8 seanslık kürler tavsiye edilmektedir. Uygulama sıklığı ise cildin kondisyonuna bağlı olarak 7 - 10 gün olmalıdır.

 

Gözenek Kürü (Gözenek Sıkılaştırma)

Kaba ve delikli bir cilt görüntüsüne neden olurlar. İlk seans birlikte gözle görülür şekilde farkı hissedersiniz. Ciltteki geniş gözenekler genellikle yağlı cilt tipi ile bir arada bulunurlar.

 

Bu nedenle rejuvi leke uygulaması birçok agresif leke terapisine göre çok daha iddialıdır.

 

Sağlıklı sonuçlar için 6 - 8 seanslık kürler tavsiye edilmektedir.Uygulama sıklığı ise cildin kondisyonuna bağlı olarak 7 - 10 gün olmalıdır.

 

 

REJUVİ TERAPİSTLERİ NASIL EĞİTİLİYOR ?

Rejuvi terapistleri iyi yetişmiş estetisyenler arasında seçilir, temizlik, düzen, saygı ve bilgi ön planda tutularak sadece güzellik salonları YETKİLİ SALON ünvanı ile yetkilendiriler. Rejuvi uzman eğitimleri teknik ve pratik eğitim olmak üzere ikiye ayrılır. Rejuvi terapist adayları teknik eğitim ve kullanım eğitiminden başarıyla geçtikleri taktirde REJUVİ TERAPİSTİ unvanı almaya hak kazanırlar. Eğitimler yılda iki kez tekrarlanır, Rejuvi’de ki yenilikler ve gelişmeler Rejuvi terapistlerine anında iletilir. Üst eğiticiler ise USA VE Avrupa’da eğitimlerini alan ve bu mesleğin içinden kişilerdir.